KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12317377
nr 1231 7377
Gaston Smith
(1898-1976), Sverige
Etsning, Modell. Signerad, daterad -21. Motivet: 29x21 cm
Gaston Smith, svensk grafiker, tecknare och målare född 1898 i Ålem, Kalmar län, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:46:13
100 kr
150 kr
Gaston Smith
Läs mer om Gaston Smith